اطلاعیه ها
1394/5/4 يكشنبه
آغاز ثبت نام متقاضیان تحصیل در 788 رشته/محل کارشناسی دانشگاه پیام نور استان فارس

.

مزایای ویژه دانشگاه پیام نور برای تحصیل متقاضیان دراین دانشگاه
آغاز ثبت نام متقاضیان تحصیل در 788 رشته/محل کارشناسی دانشگاه پیام نور استان فارس
 

مزایای ویژه دانشگاه پیام نور برای تحصیل متقاضیان دراین دانشگاه

آغاز ثبت نام متقاضیان تحصیل در 788 رشته/محل کارشناسی دانشگاه پیام نور استان فارس

همزمان با انتخاب رشته داوطلبان؛ نحوه ثبت نام در دوره های بدون آزمون و بر اساس سوابق تحصیلی مقطع کارشناسی در دانشگاه پیام نور شهرهای فارس اعلام شد.

رئیس دانشگاه پیام نور استان فارس با بیان اینکه دانشگاه پیام نور شرایط ویژه ای برای تحصیل متقاضیان تحصیل در آموزش عالی فراهم کرده است، اظهار داشت: علاوه بر داوطلبان مجاز به انتخاب رشته کنکور سراسری، داوطلبانی که در کنکور ثبت نام نکرده اند نیز می توانند براساس دفترچه پذیرش براساس سوابق تحصیلی، نسبت به ثبت نام و انتخاب 150رشته مورد علاقه خود اقدام کنند.

دکتر عبدالرسول قرائتی، زمان انتخاب رشته و همچنین ثبت نام متقاضیان بدون آزمون دانشگاه پیام نور(براساس سوابق تحصیلی) را 5 مرداد تا 10مردادماه سال جاری ذکر کرد و یادآور شد: داوطلبان و متقاضیان برای مطالعه دفترچه راهنما وثبت نام می بایست صرفا به سایت سازمان سنجش به نشانی www.sanjesh.org مراجعه نمایند.

گفتنی است علاوه بر داوطلبانی که مجاز به انتخاب رشته کنکور سراسری شده اند، داوطلبانی که در کنکور ثبت نام نموده اما موفق به شرکت در جلسه آزمون نشده اند نیز می توانند براساس دفترچه شماره 2، رشته های بدون آزمون را انتخاب نمایند.

رئیس دانشگاه پیام نور استان فارس اضافه کرد: سیستم آموزشی دانشگاه پیام نور یک سیستم دانشجو محور و کتاب محور است که دانشجو در کنار خانواده خود و همچنین اشتغال و با کمترین هزینه، به راحتی می تواند به تحصیل پرداخته و مدارج عالی علمی را طی نماید.

دکتر قرائتی افزود: سیستم متمرکز، آزمون های منظم و استاندارد و منابع آموزشی مناسب موجب شده تا سطح علمی فارغ التحصیلان این دانشگاه نسبت به سایر دانشگاه ها در وضعیت بهتری قرار گیرد که این برتری در میزان قبولی در آزمون های ورودی مقاطع تحصیلات تکمیلی، آزمون های وکالت و استخدامی قابل مشاهده است.

رئیس دانشگاه پیام نور استان فارس اضافه کرد: در دانشگاه پیام نور استان فارس 788 رشته/ محل در مقطع کارشناسی در 44 مرکز و واحد شهرهای فارس فعال است که پذیرش از طریق ثبت نام کنکور سراسری و همچنین ثبت نام بدون آزمون (پذیرش براساس سوابق تحصیلی) صورت می گیرد.

دکتر قرائتی درباره رشته ها اظهارداشت: در پذیرش براساس سوابق تحصیلی، 261 رشته در گروه علوم ریاضی وفنی ومهندسی،185 رشته علوم تجربی،313 رشته علوم انسانی،7 رشته هنر و22 رشته زبان های خارجی در شهرهای فارس پذیرش دانشجو خواهیم داشت.

گفتنی است دانشگاه پیام نور ،بزرگترین دانشگاه پیام نورکشوراست که امکان همزمان تحصیل با اشتغال را برای داوطلبان فراهم ساخته است که از جمله مزایای تحصیل درآن می توان به موارد زیراشاره کرد: اختیاری بودن حضور دانشجو در کلاسهای دروس نظری،شهریه مناسب نسبت به سایر دانشگاه ها ،امکان تحصیل برای افراد شاغل خصوصاَ کارمندان،ارائه مدرک معتبر و قابل ترجمه از وزارت علوم، تحقیقات و فناوری،امکان معرفی میهمان دائم و موقت به شهر مورد نظر دانشجو در طول تحصیل،امکان معرفی میهمان اضطراری و تعیین حوزه امتحانی امتحانات پایان ترم،امکان تحصیل همزمان در دو رشته تحصیلی ،تخفیف شهریه برای افراد تحت پوشش نهادهای حمایتی،امکان معادلسازی دروس گذرانده شده در دانشگاه پیام نور وسایر دانشگاه ها


 
امتیاز دهی
 
 

بيشتر