اخبار برگزیده
1397/11/17 چهارشنبه
همزمان با دهه فجر انقلاب اسلامی نشست خبری دکتر صیف با اصحاب رسانه
دانشگاه پیام نور فارس،عدالت آموزشی ودسترسی به آموزش عالی در نقاط محروم را محقق ساخت

.

*افزايش ٤ درصدي جذب دانشجو در دانشگاه پيام نور فارس

*نظام آموزشی دانشگاه پیام نور با وجود گذشت سه دهه همچنان ناشناخته است

 

رئیس دانشگاه پیام نور استان فارس با اشاره به مقارن شدن سی امین سالگرد تاسیس این دانشگاه با چهلمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی عنوان کرد: هدف از ایجاد این دانشگاه به وجود آوردن عدالت آموزشی براساس سیستم بومی گزینی است.

دکتر محمدحسن صیف چهارشنبه 17بهمن ماه در جمع خبرنگاران رسانه های گروهی، سرانه فضای آموزشی دانشجويان اين دانشگاه را ٥.٦ مترمربع اعلام كرد و گفت: امسال نسبت به سال گذشته شاهد افزايش ٤درصدي جذب دانشجو در واحدهاي آموزشي استان فارس بوده ايم .

صيف كه معنقد است دانشگاه پيام نور يك نظام موفق در آموزش از راه دور است، گفت: دانشگاه‌هاي مجازي پيشرو در كل دنيا هستند و از اين رو دانشگاه پيام نور علاوه بر دوره‌هاي حضوري اقدام به برگزاري بزرگترين سامانه سيستم يادگيري در كشور كرده است .

وي با اشاره به برگزاري آزمون‌های الكترونيكي در اين دانشگاه، عنوان كرد: ظرفیت برگزاری 48 هزار آزمون الكترونيكي در دانشگاه پيام نور فارس با هدف كاهش هزينه و حذف كاغذ وجود دارد.

صیف با اشاره به اینکه این دانشگاه مردمی و خیرساز است، افزود: دانشگاه پیام نور کمترین بار مالی را برای دولت و خانواده ها دارد؛ البته افزایش نرخ شهریه متناسب با تورم و نیز بر اساس مصوبه وزارت علوم با 5 درصد کمتر نسبت به سال گذشته صورت گرفته است.

وی همچنین ادامه داد: رسالت ما حرکت به سمت نظام آموزشی باز و الکترونیک است که در این زمینه تلاش کرده‌ایم کلاس‌های درس را به روی گوشی تلفن همراه  ببریم و و زیر ساخت این امر را با ایجاد ابزارها و منابع خودآموز و الكترونيكي فراهم کرده ایم.

سرپرست دانشگاه پيام نور فارس همچنين با بيان اينكه منابع آموزشي اين دانشگاه به روز است، گفت: با سيستم مديريت يادگيري در هزينه‌هاي دانشجويي صرفه‌جويي زيادي شده است .

صیف با اشاره به اینکه دانشگاه پیام نور براساس نیازسنجی منطقه ای رشته تعریف می کند، عنوان کرد: سعی کرده ایم رشته های جدید را با آمایش محلی در مناطق مختلف راه اندازی کنیم.

وی عنوان داشت: نظام آموزشی دانشگاه پیام نور با وجود گذشت سه دهه همچنان ناشناس است، این نظام آموزشی در دانشگاه های بزرگ دنیا در حال توسعه است و برتری هایی در مقایسه با دیگر نظام های آموزشی دارد.

رئیس دانشگاه پیام نور فارس همچنین به ارائه خدمات به خارج از دانشگاه ها نیز اشاره کرد و عنوان داشت: اصناف، مدیران و دانشجویان علاقه‌ مند به مهارت آموزی می توانند از خدمات مهارتی و آموزشی خارج از این دانشگاه در قالب مرکز آموزش های آزاد نیز بهره گیرند.

وی اظهارداشت: دانشگاه پیام نورفرموده مقام معظم رهبری پیرامون درقله بودن استان فارس را محقق ساخته و اکنون رتبه های برتر در میان استانهای کشور متعلق به استان فارس است.

 وی با اشاره به فعاليت دانشگاه پيام نور استان با ٣٥ هزار دانشجو در ٤٤واحد آموزشي، خاطرنشان كرد: اين تعداد دانشجو در ٩٤٢ رشته محل كارشناسي، ٥٤ رشته محل كارشناسي ارشد و ٣ رشته محل دكتری در حال تحصيل هستند .

صیف اضافه کرد: هم‌اينك يكهزار و ٦٠٠ دانشجو در مقطع ارشد و ٨٢ دانشجو در مقطع دكتري دانشگاه پيام نور در حال تحصيل هستند .

سرپرست دانشگاه پيام نور فارس به وجود ٢٢٦ عضو هيئت علمي در مراکز و واحدهاي آموزشي پيام نور استان اشاره و كل فضاي فيزيكي فارس را ١٧٠ هزار مترمربع اعلام و اضافه کرد: ٢٠ هزار متر مربع ديگر هم در دست احداث است .

وي همچنين ثبت و انتشار هشت هزار و ١٣٠ مقاله در محلات معتبرISI  و ISC، چاپ دو هزار و ١٣٠ مقاله در نشريات علمي و پژوهشي، چاپ ٧٠٠ كتاب توسط اعضاي هيئت علمي، انجام ٦ هزار ازدواج دانشجويي، وجود ٥٥٠ تشكل دانشجويي، كسب ٤ مدال جهاني وررشي توسط دانشجويان پيام نور و كسب٤٥٠ مقام قهرماني ورزشي را از دستاوردهاي شاخص دانشگاه پيام نور فارس طي سي سال گذشته اعلام كرد .

سرپرست دانشگاه پيام نور فارس همچنين با بيان اينكه مراكز رشد و نوآور زيادي در سطح استان توسط اين دانشگاه ايجاد شده است، عنوان كرد: طي سال‌هاي اخير شاهد ثبت ٨٠ اختراع دانشجويي بوده‌ايم .

وي با تاكيد بر اينكه در خودكفايي نيز دانشگاه پيام نور فارس سرآمد كشور بوده است، گفت: علاوه بردرآمدهای شهریه ای، اعتبارات قابل توجهي در سال جاري در بحث توازن و تهاتر توسط اين دانشگاه جذب شده است .

وي با بيان اينكه وام بدون بهره در چند بانك عامل در اختيار دانشجويان قرار گرفته است، از امكان تحصيل همزمان در دو رشته تحصيلي براي دانشجويان دانشگاه پيام نور اشاره و خاطرنشان كرد: دانشجويان متفاضي مي‌توانند به دلخواه همزمان در دو رشته تحصيل كنند  و محل آزمون پایان ترم خود را نیز درنزدیکترین دانشگاه محل سکونت خود بگذرانند.

سرپرست دانشگاه پيام نور فارس همچنين با تاكيد بر اينكه هيچ واحد آموزشي اين دانشگاه در سطح استان تعطيلي نشده است، گفت: هدف ما احصاي نيازهاي محلي است .

صيف با بيان اينكه زمینه ایجاد مراکز رشد و نوآور وشركت‌هاي دانش بنيان فراهم شده است ، گفت: همه رشته‌هاي مهارتي واحدهاي آموزشي اين دانشگاه داراي آزمايشگاه‌ها و کارگاه های مجهز هستند .


 
امتیاز دهی
 
 

بيشتر
نسخه قابل چاپ