اطلاع رسانی
1397/9/14 چهارشنبه
موفقيت دو دانشجوي دانشگاه پيام نور شيراز در توليد قطره جديدآهن

.

ارائه طرح توليد قطره آهن با قابليت هاي جديد از سوي دو دانشجوي دانشگاه پيام نور شيراز، مقام دوم جشنواره انديشمندان و دانشمندان جوان ايران را به دنبال داشت.
به گزارش روابط عمومي دانشگاه پيام نور شيراز ، سارا احراري دانشجوي رشته زيست شناسي و پرستو زارع دانشجوي رشته مهندسي عمران در قالب يك تيم با ارائه طرح '' قطره آهن بدون طعم و سياه كردن دندان '' موفق به كسب رتبه دوم استارت آپ ويكند دومين جشنواره انديشمندان و دانشمندان جوان شدند.
دومين جشنواره انديشمندان و دانشمندان با هدف رونق فرصت هاي ايده پردازي و نوآوري در زمينه هاي مختلف علوم پايه و نيز خلق فناوري هاي نوين و كاربردي در تاريخ هفتم آذرماه 97 در تالار علامه اميني دانشگاه تهران برگزار شد.
از ميان صاحبان ۵۷۰ ايده جهت حضور در اين جشنواره ۴۵ ايده وارد مرحله داوري كسب و كار در پارك علم و فناوري دانشگاه تهران شد كه درنهايت ۶ ايده به عنوان برگزيده نهايي و ۴ ايده به عنوان شايسته تقدير انتخاب شدند.
اين جشنواره با همكاري بنياد نيكوكاري جميلي و صندوق حمايت از پژوهشگران و فناوران كشور با حضور وزير علوم،تحقيقات و فناوري ،وزير ورزش و جوانان ،رئيس دانشگاه تهران و اساتيد مطرح كشوري برگزار شد.
اين جشنواره در حوزه علوم پايه و در پنج بخش شيمي، فيزيك، علوم زيستي، رياضي، آمار و علوم كامپيوتر، زيست شناسي و باهدف رونق بخشيدن به فضاي ابتكار و انگيزه بخشيدن به جوانان و شناسايي ايده هاي نو و برگزيده به منظور رسيدن به محصولي دانش بنيان و تكميل چرخه نوآوري و تبديل دارايي هاي فكري به ثروت برنامه ريزي و اجرا شده است
.


 
امتیاز دهی
 
 

بيشتر