اطلاع رسانی
1398/6/5 سه‌شنبه
رئیس دانشگاه پیام نور استان فارس: حرکت به سمت نسل های سوم وچهارم آموزش عالی را با هدف مهارت ورزی فارغ التحصیلان آغاز کرده ایم
آیین افتتاح مرکز مهارت آموزی و مشاوره شغلی در دانشگاه پیام نور استان فارس

.

افتتاح مرکز مد‌‌‌‌یریت مهارت آموزی و مشاوره شغلی د‌‌‌‌ر دانشگاه پیام نور شیراز

همزمان با چهارمین روز از هفته دولت مرکز مدیریت مهارت آموزی و مشاوره شغلی دانشگاه پیام نور شیراز با حضور دکتر صیف رئیس دانشگاه پیام نور استان، دکتر کوشکی مدیر کل آموزش فنی و حرفه ای فارس، دکتر احمدی رئیس دانشگاه پیام نور شیراز، معاونین و کارشناسان دو مجموعه افتتاح شد.

در آیین افتتاح این مرکز دکتر صیف، رئیس دانشگاه پیام نور استان فارس گفت: امیدوارم با راه اندازی این مرکز مهارت آموزی و مشاوره شغلی، بخشی از دغدغه دانشجویان دانشگاه پیام نور برای کسب مهارت در کنار درس حل شود.

وی با بیان اینکه این طرح به عنوان یک طرح مشترک بین دانشگاه پیام نور فارس و اداره کل آموزش فنی وحرفه ای استان اجرا خواهد شد، اظهارداشت: دانشگاه پیام نور پس از موفقیت در حوزه های آموزشی و پژوهشی، حرکت به سمت نسل های سوم و چهارم آموزش عالی را با هدف مهارت ورزی فارغ التحصیلان آغاز نموده و گام های ارزنده ای دراین خصوص برداشته است.

مدیر کل آموزش فنی و حرفه ای فارس نیز در سخنانی ضمن تشریح ماموریت ها و برنامه های سازمان آموزش فنی و حرفه ای کشور گفت: ما در اداره کل آموزش فنی و حرفه ای فارس و مراکز تابعه استان به دنبال فراگیر کردن گفتمان مهارت آموزی در بین مردم هستیم و تلاشمان در جهت ایجاد نهضت مهارت افزایی می باشد.

دکتر کوشکی یکی از علل موفقیت جوامع پیشرفته را توجه ویژه به آموزش های مهارتی از سنین پایه دانست و بیان کرد: بدلیل فقدان مهارت در بین افراد و همچنین تغییر باور عمومی جامعه نسبت به ماهیت شغل معمولا افراد شغل را به پشت میز نشینی تعبیر می کنند که این یک نگرش اشتباه نسبت به مقوله اشتغال است.

وی هدف از راه اندازی مراکز مهارت آموزی و مشاوره شغلی در سطح دانشگاهها را ارائه خدمات مشاوره ای به دانشجویان در جهت شناخت ساختار و ظرفیت های نظام آموزش فنی و حرفه ای و نیز نیاز سنجی آموزشی از دانشجویان و ایجاد بستر مناسب برای استقرار کارگاههای آموزشی سیار در محل دانشگاهها در جهت ارتقاء سطح مهارت دانشجویان عنوان کرد.

در ادامه دکتر احمدی رئیس دانشگاه پیام نور شیرازنیز  گفت: در حال حاضر 9 هزار دانشجو در 120 رشته در دانشگاه پیام نور شیراز در حال تحصیل هستند. وی بیان کرد: علاوه بر اجرای مهارت های شغلی مرتبط با رشته ها، زمینه اجرای مهارت های عمومی و تخصصی در دانشگاه پیام نور فراهم است.

دکتر احمدی با بیان اینکه بازار کار گنجایش این همه فارغ التحصیل را ندارد ، خاطر نشان کرد: به همین دلیل پیشنهاد می دهیم دوره های مهارت آموزی در رشته های مختلف تخصصی و عمومی با بررسی نیازهای جامعه برگزار شود.تصاویر بیشتر
http://khabar.farspnu.ac.ir/Docstudio/Default.aspx?category=1061

 
امتیاز دهی
 
 

بيشتر