اطلاع رسانی
1399/3/20 سه‌شنبه
رونمایی از گیت چندمنظوره ضدعفونی در دانشگاه پیام نور شیراز
دانشجوی کارآفرین دانشگاه پیام نور شیراز موفق به ساخت گیت چندمنظوره ضدعفونی برای زمان شیوع کرونا و پس از آن شد.

.

به گزارش روابط عمومی دانشگاه پیام نور استان فارس، گیت چند منظوره "کرار" که توسط امیرحسین گودرزی دانشجوی کارآفرین دانشگاه  پیام نور شیراز طراحی وساخته شده است، امروز به طور رسمی رونمایی و آماده تولید انبوه شد.

این گیت ضدعفونی علاوه براستفاده جهت ورودی ساختمانهای اداری، آموزشی و مسکونی در زمان شیوع کرونا، امکان تبدیل به پانسیون گل وگیاه برای ایام پس از کرونا نیز داراست.

گودرزی، طراح و سازنده این گیت در مراسم رونمایی از این اختراع که با حضور دکتر مظلومیان معاون دانشگاه پیام نوراستان و اعضای کارگروه کارآفرینی دانشگاه(کاراد) برگزار شده بود،  با اشاره به تلاشهای صورت گرفته در دو ماه اخیر خاطرنشان کرد: این گیت چندمنظوره علیرغم دارا بودن قابلیت های گسترده و پیشرفته تر از نمونه های موجود در بازار، با قیمت پایین تری امکان ساخت و ارائه خواهد بود.

وی افزود: در راستای صرفه جویی در مصرف مواد ضدعفونی طراحی این گیت به صورت ارگونومیک و با افزایش کارآیی صورت گرفته  که دارای سیستم واترجت 160 بار و سیستم  خنک کننده برای افزایش طول عمر آن است.

یکی دیگر از مزایای این گیت، قابلیت افزوده شده 10 دروازه جدید به سیستم گیت مادر و همچنین تبدیل آن به تونل در شرایط مورد نیاز است.

این دانشجوی خلاق و مسئول کانون کارآفرینی دانشگاه پیام نور شیراز  با اشاره به استفاده از تکنولوژی pir  در سنسور این دانشگاه، اضافه کرد: به منظور جلوگیری از فعالیت مداوم و استهلاک و بهبود مدیریت مصرف مواد ضدعفونی، علاوه بر پیش بینی تنظیمات زمان بندی فعالیت دستگاه دربازه های زمانی 3 الی 20 ثانیه در هربار فعالیت، از نازل های پرفشار برای مه پاشی، جلوگیری از احساس خیسی و افزایش میزان نفوذ ذرات ضدعفونی استفاده شده است.

گودرزی اضافه کرد: در اجرای اسکلت گیت ، فولاد گالوانیزه برای افزایش مقاومت وکاهش وزن دستگاه بکار رفته است.

وی از همکاری مسئولین دانشگاه پیام نور شیراز خصوصاً  دکتر احمدی رئیس مرکز شیراز و بخش فرهنگی دانشگاه در ایجاد زمینه فعالیت کانون کارآفرینی در راستای ارائه ایده های خلاقانه و حمایت از آن قدردانی کرد.

دکتر مظلومیان معاون دانشگاه پیام نور استان فارس نیز دراین مراسم با تبریک این دستاورد مهم، ابراز امیدواری کرد، زمینه تولید انبوه و صنعتی این گیت ضدعفونی هر چه سریعتر در سطح استان فارس فراهم شود. 


 
امتیاز دهی
 
 

بيشتر