كوچك يا بزرگ كردن بخش :.منو اشيا عمودي
صفحه اصلي
اخبار
بازديدها
ورود
كوچك يا بزرگ كردن بخش :.
1400/8/16 یکشنبه قابل توجه داوطلبان پذیرش بدون آزمون بهمن ماه سال 1400 قابل توجه داوطلبان پذیرش بدون آزمون بهمن ماه سال 1400 دانشگاه پیام نور شیراز و سایر مراکز استان فارس
پیرو اطلاعيه مورخ 01/09/1400 به آگاهی می‌رساند ؛ پذيرش در مرحله تکمیل ظرفیت بهمن ماه 1400 براساس سوابق  تحصيلي (معدل کتبي نهایی ديپلم) صورت می‌گیرد. ثبت‌نام و انتخاب رشته از طريق درگاه اطلاع رساني سازمان سنجش آموزش کشور از روز يکشنبه مورخ 14/09/1400 آغاز و تا روز شنبه مورخ 20/09/1400 ادامه خواهد داشت. متقاضيان می‌توانند بر اساس ضوابط و شرايط مندرج در دفترچه راهنما براي ثبت‌نام در روزهاي فوق به لینک https://register7.sanjesh.org/RegTkmlSarasari140009/   مراجعه و نسبت به ثبت‌نام و تكميل فرم انتخاب رشته (حداكثر 100 كدرشته) به روش اينترنتي، اقدام نمايند.
لینک دفترچه راهنماي ثبت‌نام و انتخاب رشته‌های تحصیلی  بدون آزمون (صرفاً با اعمال سوابق تحصیلی)  بهمن ماه سال 1400
(http://www6.sanjesh.org/download/1400/Sarasari/NoExamtakmil/SarNoExamTakmilNote1400_v1.pdf)  

مراحلي كه متقاضی بايد براي ثبت نام اقدام كند:
1-مراجعه به درگاه اطلاع رساني اين سازمان به نشاني فوق براي تهيه كارت اعتباري ثبت نام (سريال 12 رقمي) و دريافت دفترچه راهنماي ثبت‌نام و انتخاب رشته.  
2-تهيه فايل عكس اسكن شده متقاضی بر اساس توضيحات مندرج در دفترچه راهنماي ثبت‌نام.
3-آماده نمودن اطلاعات مورد نياز جهت ثبت‌نام.
4-خريد كارت اعتباري ثبت‌نام به مبلغ 540.000 (پانصدوچهل هزار) ریال از سامانه خرید کارت اعتباری در درگاه اطلاع‌رساني
تذکرهای مهم :
1-اخذ ديپلم نظام آموزشي جديد 3-3-6 حداكثر تا تاريخ 31/06/1400 ، دارا بودن مدرك پيش‌دانشگاهي و يا اخذ مدرك پيش‌دانشگاهي حداكثر تا تاريخ 31/06/1400 و يا دارا بودن ديپلم نظام قديم و يا مدرك كارداني (فوق ديپلم) دانشگاه ها و موسسات آموزش عالي و كارداني پيوسته آموزشكده هاي فني و حرفه اي براي متقاضيان الزامي است.
2-دارندگان ديپلم فني و حرفه اي و كاردانش هنرستان نظام سالی واحدی یا ترمی واحدی كه فاقد مدرك پيش دانشگاهي و يا مدرك كارداني مي باشند حق ثبت نام و شركت در اين مرحله را ندارند و در صورت ثبت نام و انتخاب رشته بعنوان متخلف شناخته شده و برابر ضوابط با آنان برخورد خواهد شد.
3- نظر به اينكه گزينش دانشجو در اين مرحله بر اساس سوابق تحصيل (معدل كتبي ديپلم)، صورت خواهد گرفت؛ لذا متقاضيان (ديپلمه هاي نظام آموزشي 3-3-6 ، نظام سالي واحدي يا ترمي واحدي، نظام قديم چهارساله دبيرستان و همچنين ديپلمه هاي فني و حرفه اي و كاردانش نظام قديم هنرستان كه داراي مدرك پيش دانشگاهي و يا كارداني مي باشند) بایستی معدل كل و يا معدل كتبي خود را بصورت صحيح در تقاضانامه ثبت نام اينترنتي درج نمايند.  متقاضيان توجه داشته باشند در صورت مغايرت معدل كل و يا معدل كتبي واقعي با معدل كل و يا معدل كتبي اعلام شده در تقاضانامه ثبت نامي، از ثبت نام پذيرفته شدگان ممانعت بعمل آمده و قبولي آنها لغو مي گردد
بسیار مهم متقاضيان ديپلم فني و حرفه اي و يا كاردانش نظام آموزشي جديد 3-3-6 و ديپلمه هاي فني و حرفه اي و كاردانش نظام قديم هنرستان و همچنین دیپلمه های فنی و حرفه ای و کاردانش نظام سالی واحدی یا ترمی واحدی هنرستان كه داراي مدرك پيش دانشگاهي و يا كارداني مي باشند و فاقد معدل كتبي ديپلم هستند، بايستي معدل كل ديپلم متوسطه خود را عيناً در بند 16 تقاضانامه اينترنتي ثبت نام درج نمايند.
مدارك لازم براي ثبت نام:
فايل عكس اسكن شده: داوطلب مي بايست يك قطعه عكس پرسنلي خود را با مشخصات زير اسكن نموده و فايل آن را براي ارسال از طريق برنامه ثبت نام اينترنتي آماده نمايد:
* عكس 3×4يا 6×4كه در سال جاري گرفته شده باشد (عكس تمام رخ )
* عكس اسكن شده فقط بايد با فرمت JPG باشد.
* اندازه عكس اسكن شده بايد حداكثر 300×400 پيكسل و حداقل 200×300 پيكسل باشد.
* تصوير داوطلب بايد واضح، مشخص و فاقد اثر مهر، منگنه و هرگونه لكه باشد.
* حجم فايل ذخيره شده عكس نبايد از 70كيلو بايت بيشتر باشد.
* حاشيه هاي زايد عكس اسكن شده بايد حذف شده باشد.
* حتي الامكان عكس رنگي و داراي زمينه سفيد باشد.
روش گزینش دانشجو :
در اين مرحله از پذيرش،  گزينش دانشجو به روش متمركز خواهد بود و فقط معدل كتبي داوطلبان واجد شرايط ملاك و مبناي پذيرش قرار مي گيرد. از آنجا كه پذيرش داوطلبان صرفاً بر اساس سوابق تحصيلي(معدل كتبي ديپلم)صورت مي پذيرد و نظر به اينكه دروس امتحاني داوطلبان ديپلمه با توجه به نوع ديپلم آنان (رياضي، تجربي، انساني و ...) متفاوت است، لذا چنانچه نوع ديپلم داوطلب با گروه تحصيلي كه  متقاضي آن مي شود متفاوت باشد، درصد اعمال معدل كتبي متفاوت خواهد بود كه در اين خصوص توجه داوطلبان را به جدول ذيل معطوف مي دارد:

با توجه به سوالات مکرر متقاضیان در خصوص نحوه ثبت نام در رشته های گروه علوم انسانی (حقوق، روانشناسی، حسابداری، مدیریت (بازرگانی، دولتی، امور بانکی،امورگمرکی،کسب و کارهای کوچک، صنعتی)، و گروه علوم پایه و کشاورزی ( زیست سلولی و مولکولی ، شیمی کاربردی و علوم و صنایع غذایی- زیست فناوری ) و سایر رشته هایی که از طریق آزمون سراسری دانشجو می پذیرد؛ به اطلاع می رساند جهت تحصیل در این  رشته ها می توان به یکی از دو روش زیراقدام نمایند:
روش اول: داوطلبان می توانند با انتخاب رشته های بدون آزمون مرکز شیراز ، متناسب با گروه آزمایشی و کسب شرایط زیر نسبت به تغییر رشته به رشته های با آزمون مرکز شیراز اقدام نمایند.
تذکر مهم 1: شرط تغییر رشته گذراندن 12 واحد درس در رشته جاری، با معدل 12 به بالا می باشد.
می توان 9 واحد از این 12 واحد درسی را از دروس عمومی انتخاب نمود که قابل تطبیق در رشته بعدی باشد .
دروس عمومی مشترک بین تمام رشته ها جهت انتخاب و گذراندن برای تغییر رشته:
زبان خارجه (3واحد)+فارسی عمومی (3 واحد)+ تربیت بدنی (یک واحد) + 2 واحد گروه معارف+ سه واحد درس از رشته کنونی خود.  حداقل 12 واحد یا به اختیار دانشجو بیش از 12 واحد.
تذکر1: دروس :ارزشهای دفاع مقدس ، کلیات حقوق شهروندی ، کارآفرینی و حفظ جزء سی قرآن، شناخت محیط زیست جهت تغییر رشته مورد قبول نمی باشند و در شروط بالا یعنی تعداد واحد گذرانده و میانگین کل محاسبه نمی شوند.
پذیرفته شدگان متقاضی تغییر رشته، باید در این دانشگاه و در رشته قبولی خود 12 واحد درس با معدل 12 به بالا پاس نمایند. قبل از ثبت تغییر رشته هیچ گونه تطبیق واحدی صورت نمی گیرد هر چند دانشجو از قبل دارای مدرک لیسانس باشد. و دروس عمومی را گذرانده باشد. (به دلیل سوالات مکرر و توقعات دانشجویان جهت معادلسازی دروس عمومی به جای دروسی که باید در رشته قبولی و در همین دانشگاه گذرانده شود.)
تذکر مهم 2: رعایت هر دو شرط جهت تغییر رشته الزامیست.
به عنوان مثال دانشجوی متقاضی رشته حقوق می تواند در یکی از رشته های علوم انسانی از قبیل روابط عمومی یا فقه و مبانی حقوق اسلامی و ... ثبت نام نموده و پس از گذراندن حداقل 12 واحد درسی با معدل حداقل 12 برای تغییر رشته به رشته حقوق اقدام نمایند.
نکته1: از رشته های گروه علوم مهندسی و علوم پایه می توان به کلیه رشته های فعال مرکز شیراز تغییر رشته داد.
دانشجویان گروه مهندسی و علوم پایه در صورت احراز شرایط فوق مجاز به تغییر رشته به کلیه رشته های فعال درمرکز شیراز (به جز مهندسی معماری) می باشند.  از کد رشته های 14804 الی 14825  به جز 14817  (حداکثر انتخاب داوطلب از مرکز شیراز 40 کد رشته می باشد) به رشته های با آزمون: حقوق- روانشناسی- حسابداری- مدیریت(امور بانکی، امور گمرکی، بازرگانی، دولتی، صنعتی، کسب و کارهای کوچک)- زیست سلولی و مولکولی زیست فناوری- علوم صنایع غذایی(کشاورزی) شیمی کاربردی} که جمعاً 54 رشته فعال در مرکز شیراز است ؛ می توان تغییر رشته داد.
نکته2: از رشته های گروه علوم انسانی می توان فقط به سایر رشته های فعال گروه علوم انسانی و هنر تغییر رشته داد.
دانشجویان گروه علوم انسانی در صورت احراز شرایط فوق ، مجاز به تغییر رشته به کلیه رشته های فعال گروه های علوم انسانی ، هنر و زبان در مرکز شیراز می باشند. که عبارتند از: { کد رشته های بدون آزمون 14826 الی 14844 ( 19 کد رشته)و رشته های با آزمون حقوق- روانشناسی- حسابداری- مدیریت(امور بانکی، امور گمرکی، بازرگانی، دولتی، صنعتی، کسب و کارهای کوچک)  که جمعاً 28 رشته فعال در مرکز شیراز را شامل می شود.
جهت تغییر رشته به رشته علوم ورزشی علاوه بر احراز شرایط فوق ، ارائه گواهی پزشکی معتبر دال بر سلامت کامل جسمانی الزامی می باشد.
دانشجویان مهمان جهت درخواست تغییر رشته و تطبیق واحد ابتدا می بایست به مرکز مبدا (مرکز قبولی خود) مراجعه نمایند.  تذکر 2: به عنوان مثال دانشجوی واحد زرقان نمی تواند به رشته روانشناسی و یا مهندسی پزشکی تغییر رشته دهد به دلیل نبودن این دو رشته در آن دانشگاه.
روش دوم :جهت ورود به رشته های با کنکور مرکز شیراز، انتخاب رشته مورد نظر از مراکز و واحد های استان فارس و اخذ مهمان (تمامی ترمها) به مرکز شیراز می باشد، داوطلبان هم زمان می تواند 100 رشته محل در قسمت انتخاب رشته ثبت نمایند.  هر دو روش در یک قالب ثب نامی و با انتخاب حداقل یک رشته و حداکثر 100 کد رشته قابل اجرا می باشد.
با توجه به اینکه پذیرش  دانشجو  در این مرجله بر اساس معدل از طرف سازمان سنجش صورت می گیرد، لذا جهت اطمینان از قبولی
( خصوصا داوطلبان پسر که مشمول خدمت سربازی می باشند) بعد از انتخاب 40 رشته مرکز شیراز، حتما رشته های مراکز دیگر استان فارس را تا سقف 100 رشته انتخاب نمایند.
تذکر: با توجه به اینکه انتخاب رشته و ثبت اطلاعات داوطلبان، از طریق سایت سنجش و به اختیار داوطلبان صورت می گیرد، لذا مسئولیت انتخاب رشته و ثبت دقیق اطلاعات به عهده شخص داوطلب می باشد و دانشگاه هیچ گونه مسئولیتی در قبال مغایرت اطلاعات که منجر به لغو قبولی داوطلبان می شود، ندارد.
زمان انتخاب رشته هیچ  امتیاز یا اولویتی برای قبولی داوطلب محسوب نمی شود، زیرا گزینش بعد از اتمام آخرین روز انتخاب رشته به روش متمرکز از سوی سازمان سنجش صورت می گیرد و فقط معدل کتبی دواطلبان واجد شرایط ملاک و مبنای پذیرش قرار می گیرد. سایت دریافت دفترچه بدون آزمون و انتخاب رشتهwww.sanjesh.org قسمت سراسری با تیتر و عنوان  {دفترچه راهنمای ثبت نام و انتخاب رشته برای دانشجو صرفاً بر اساس سوابق تحصیلی در دانشگاه ها و موسسات آموزش عالی (مرحله پذیرش سراسری بهمن ماه 1400) }

بهتر است داوطلبان انتخاب رشته خود  از مرورگر Google Chrome  استفاده نماید. (به جهت مشاهده گزینه های انتخابی خود در زمان انتخاب رشته و ثبت اطلاعات و پیشگیری از بروز خطای کمتر قبل از ثبت نهایی ثبت نام )

 
 
امتیاز دهی
 
 

بيشتر