اخبار برگزیده
1402/12/21 دوشنبه
جشنواره بازیهای بومی محلی در دانشگاه پیام‌نور شیراز
نخستین جشنواره بازیهای روستایی و بومی محلی دانشگاه پیام نور استان فارس در مرکز دانشگاهی این دانشگاه در شیراز برگزار شد.

.

به گزارش روابط عمومی دانشگاه پیام نور استان فارس معاون فرهنگی، اجتماعی و دانشجویی دانشگاه پیام نور کشور در آیین افتتاحیه این جشنواره اظهار داشت: بازی های بومی و محلی می تواند ارتباط بین 
نسل قدیم و جدید را استحکام و با هویت اصلی خودمان اشنا شویم. 

وی افزود: علاوه بر آن این بازی‌ها یکی از ابزارهای قدرتمند بالا بردن توانایی های جسمی و ذهنی افراد هستند. 

دکتر محمدی ادامه داد:ممکن است بسیاری از آقایان و خانم‌های حاضر در جمع بعضی از بازی‌هایی که در گذشته انجام می‌گرفته را به دست فراموشی سپرده باشند که در این جشنواره‌ها موجب تجدید خاطره می‌شود. 

معاون فرهنگی دانشگاه پیام نور خاطرنشان کرد: سال پیش دانشگاه پیام نور کشور مقام نخست بازی‌های بومی محلی را در میان دانشگاه‌های وزارت علوم داشته و پیشتازی این دانشگاه در 
اجرا و نگه داشتن بازی‌های بومی و محلی را نشان می‌دهد.

همچنین در ادامه مسئول تربیت بدنی دانشگاه پیام نور فارس درحاشیه این مراسم اظهار داشت: این جشنواره با هدف احیای آداب و رسوم محلی استان فارس و با حضور اقوام مختلف از سراسر استان برگزار شد. 

محسن کریمی افزود : دانشگاه پیام نور فارس یکی از دانشگاه های استانی است که در کشور این مراسم را برگزارکرد تا فرهنگ وآداب و رسوم محلی خود را به نسل جدید انتقال دهد. 

وی ادامه داد: هدف از برگزاری بازی‌های بومی محلی زنده نگه داشتن فرهنگ بومی است که در پویایی و شادابی جامعه تاثیرگذار می‌باشد.
                                                            
مسئول تربیت بدنی دانشگاه پیام نور استان فارس اضافه کرد: بازی‌های بومی و محلی لی لی، هفت سنگ، کمربازی، حرکات آئینی و سازها و آوازهای محلی از جمله بازیها و مسابقات این جشنواره است. 

گفتنی است طبخ آش دوغ و نان‌های سنتی از دیگر برنامه های این جشنواره بود.
همچنین در پایان هدایایی به شرکت کنندگان برتر اهدا شد. 

 
امتیاز دهی
 
 

نسخه قابل چاپ
بيشتر