اخبار برگزیده
1403/2/8 شنبه
بیانیه تشکل های علمی و فرهنگی دانشگاه پیام نور شیراز در حمایت از اعتراضات ضد صهیونیستی دانشگاهیان آمریکا
جمعی از فعالین دانشجویی انجمن های علمی و کانونهای فرهنگی دانشگاه پیام نور مرکز شیراز طی بیانیه‌ای از اقدام اساتید و دانشجویان دانشگاههای آمریکا و اروپا در محکومیت جنایات رژیم غاصب صهیونیستی حمایت کردند.

.

به گزارش روابط عمومی دانشگاه پیام نور استان فارس در این بیانیه آمده است:

بسم الله قاصم الجبارین
اتحاد جهانی در حمایت از دانشجویان به پاخاسته در برابر جریان زور و اشغالگری، کمترین مسئولیت انسان‌های آزاده و خیراندیش دنیا در قبال این جوانان غیور خواهد بود. به امید آنکه چنین تحرکاتی ضمن افشای هر چه بیشتر ماهیت نظام سلطه و استکبار، منجر به پایان یافتن جنگ غزه و شکست جنایتکاران صهیونیست و حامیان آنها شود.
استفاده از خشونت و ابزارهای پلیسی برای مقابله و سرکوب تجمعات و اعتراضات آرام و روز افزون دانشجویان و جوانان آمریکایی و ورود پلیس به محیط دانشگاهی، مخالف ادعاهای آن کشور درباره اصل آزادی بیان و آزادی تجمعات بوده و محیط و مراکز علمی را امنیتی می سازد.
اینگونه سرکوب های خشونت آمیز در امتداد سیاست حمایت علنی از کشتارها و جنایات جنگی رژیم صهیونیستی به شمار می رود و موجب تشویق آن رژیم به ادامه تنش آفرینی، جنگ افروزی و نسل کشی خواهد شد.
این تجمعات اعتراضی نشانه خشم و نگرانی فزاینده وجدان‌های بیدار در آمریکا، از جمله جامعه مسلمانان آن کشور، و نیز نگرانی های روزافزون جامعه جهانی نسبت به استمرار و تقویت حمایت مالی، سیاسی و تسلیحاتی و گسترده دولت و کنگره آمریکا از جنایات جنگی و نسل کشی در فلسطین و نادیده گرفتن حقوق بشر و بین الملل است.
ما فعالین دانشجویی دانشگاه پیام نور شیراز در انجمن های علمی دانشجویی و کانونهای فرهنگی هنری، این برخوردهای دیکتاتورمآبانه پلیس آمریکا در برخورد با اساتید و دانشجویان حامی مردم مظلوم غزه را محکوم نموده، حمایت خود را از دانشجویان اعلام نموده و تلاش های مردم فلسطین را درسرزمین های اشغالی و آواره در سراسر جهان به منظور دست‌یابی به حق تعیین سرنوشت، آزادی و بازگشت به خانه‌ها و سرزمینشان ارج می‌نهیم و خواستار پایان فوری و مستمر محاصره و نسل‌کشی در غزه هستیم. 
والسلام علی من اتبع الهدی

انجمن علمی دانشجویی روانشناسی
انجمن علمی دانشجویی حسابداری
انجمن علمی دانشجویی حقوق
انجمن علمی دانشجویی مهندسی کامپیوتر
 انجمن علمی دانشجویی مدیریت
انجمن علمی دانشجویی زیست شناسی
کانون فرهنگی مهدویت
کانون فرهنگی قرآن و عترت
کانون فرهنگی هلال احمر
کانون فرهنگی محبین اهل بیت (ع)

 
امتیاز دهی
 
 

نسخه قابل چاپ
بيشتر