اطلاع رسانی
1402/5/26 پنجشنبهبا هدف دفاع از موجودیت دانشگاه پیام نور صورت گرفت:
نشست دانشگاهیان پیام نور فارس با نمایندگان مردم شیراز در مجلس شورای اسلامی
جلسه اعضای هیات علمی و مدیران و کارمندان دانشگاه پیام نور استان فارس با نمایندگان مردم شیراز در مجلس شورای اسلامی با هدف تاکید بر تقویت این دانشگاه و همچنین جلوگیری از برخی تلاشها برای کمرنگ کردن نقش دانشگاه پیام نور به میزبانی دفتر نمایندگان برگزار شد.

.

در این نشست صمیمانه که با حضور آقایان دکتر ابراهیم عزیزی و دکتر جعفر قادری اعضای کمیسیون تلفیق مجلس شورای اسلامی و همچنین همراهی تلفنی دکتر زاهدی عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس برگزار شد رییس دانشگاه پیام نور استان فارس با تاکید بر نقش دانشگاه پیام نور به عنوان مولود انقلاب در توسعه آموزش عالی کشور گفت: توجه و ارائه خدمات به اقشار محروم، دانشجو محور و کتاب محور بودن آموزش،امتحانات استاندارد، کیفیت آموزشی و مزیت های منحصر به فردی که دانشگاه پیام نور دارد باعث شده است اقشار مختلف مردم بهترین گزینه برای تحصیل فرزندانشان را در این دانشگاه انتخاب نمایند و اگر به هویت و جایگاه دانشگاه خدشه ای وارد شود مردم به ویژه اقشار کمتر برخوردار جایگزینی برای فرزندان خود در عرصه آموزش عالی ندارند و  از برکات آن محروم خواهند شد.
دکتر محسن جاجرمی زاده افزود: در شرایطی که بیش از گذشته نیاز به تزریق امید در جامعه داریم محروم کردن جوانان از دانشگاهی که با شهریه کمتر و بازده بیشتر اهداف  انقلاب را دنبال می کند تناسبی با موضوع امیدآفرینی نخواهد داشت.
ابراهیم عزیزی نماینده مردم شیراز در مجلس شورای اسلامی نیز در این مراسم دانشگاه پیام نور را امید و تکیه گاه مردم به ویژه محرومین دانست و گفت: تمام تلاش ما در مجلس تاکید بر نقش و اهمیت دانشگاه پیام نور و حمایت از ادامه فعالیت این دانشگاه است.
وی افزود: برنامه ها و مصوبات ساماندهی دانشگاهها باید به نحوی پیگیری شود که هویت دانشگاه پیام نور حفظ شود.
دکتر جعفر قادری نیز با اشاره به فعالیت اجرایی چند ساله خود در دانشگاه پیام نور اظهار داشت : بررسی مجدد طرح در جهت حفظ و تقویت موجودیت  دانشگاه پیام نور در دستور کار قرار دارد.
همچنین دکتر زاهدی عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس در ارتباط تلفنی با اعضای جلسه اظهار امیدواری کرد نمایندگان در ادامه بررسی طرحهای آمایش و ساماندهی دانشگاهها از جایگاه دانشگاه پیام نور دفاع کنند.
در این مراسم تنی چند از مدیران دانشگاه،اعضای هیات علمی و کارمندان به بیان نکته نظرات و پیشنهادات خود در موضوع ظرفیت های دانشگاه پیام نور در استان فارس و کشور پرداختند.

 
امتیاز دهی
 
 

بيشتر