موفقیت ها
 

دانشجوی دانشگاه پیام نور شیراز رتبه 3 کنکور سراسری کارشناسی ارشد سال 95در رشته های جامعه شناسی وجمعیت شناسی، را کسب کرد.
به گزارش روابط عمومی دانشگاه پیام نور استان فارس، جهانبخش چیره نژادی فارغ التحصیل رشته علوم اجتماعی دانشگاه پیام نور شیراز در آزمون کارشناسی ارشد سال جاری، موفق به کسب رتبه سه در رشته های جامعه شناسی و جمعیت شناسی شد.
این دانشجو ورودی سال 1391 دانشگاه پیام نور است که مقطع کارشناسی خود را در3 سال(6 ترم) با معدل 17و89صدم در شهریورماه سال 94 به پایان رسانده است.
به گفته مدیر گروه بخش علوم اجتماعی دانشگاه پیام نورشیراز، جهانبخش چیره نژادی در طول دوران تحصیل یکی از دانشجویان برتر دانشگاه بوده است که معدل هر ترم این دانشجو نیز بین 18 و 19می باشد.
دکتر سعید کیاکجوری، خاطرنشان کرد: سیستم آموزشی دانشگاه پیام نور با منابع کامل واستاندارد، فرصت خوبی را برای دانشجویان علاقمند به تحصیل و کسب مدارج بالای علمی فراهم کرده است که خوشبختانه حجم بالایی از پذیرفته شدگان مقاطع تحصیلات تکمیلی از بین فارغ التحصیلان کارشناسی دانشگاه پیام نورهستند.
وی خاطرنشان کرد: رشته علوم اجتماعی گرایش پژوهشگری از سال 1370 تاکنون در دانشگاه پیام نور شیراز فعال است که شمار زیادی از فارغ التحصیلان این رشته نیز به موفقیت های مهمی علمی ویا شغلی دست یافته اند.
جهانبخش چیره نژادی، فارغ التحصیل رشته علوم اجتماعی دانشگاه پیام نور شیراز نیز که در کنکور سراسری امسال موفق به کسب رتبه سوم شده است؛اظهارداشت: برای شرکت در کنکور کارشناسی ارشد رشته جامعه شناسی بیش از 60کتاب مطالعه نموده ام که بخش مهمی از منابع مذکور از کتابهای درسی دانشگاه پیام نور بوده است.
وی از تلاشهای دکتر کیاکجوری مدیر گروه علوم اجتماعی دانشگاه پیام نور به خاطر تلاشهای وافری که در طول دوران تحصیل برای وی متحمل شده است،تقدیر کرد ویا تشکرویژه ازاین استاد دانشگاه به خاطر راهنمایی و معرفی منابع متعدد آموزشی، تصریح کرد: در بخش نظریه های جامعه شناسی منابع درسی دانشگاه پیام نور سرآمد منابع سایر دانشگاه ها است.
چیره نژادی که برای کسب رتبه سوم کنکورسراسری روزانه 4 تا5 ساعت مطالعه داشته است،از متقاضیان کنکور ارشد خواست تا برای شرکت در آزمون منابع اصلی ارشد را مطالعه نمایند.
این فارغ التحصیل دانشگاه پیام نور،سیستم آموزشی متمرکز،دانشجو محور بودن،منابع استاندارد را ازجمله دلایل مهم بالابودن سطح علمی فارغ التحصیلان این دانشگاه دانست ویادآور شد: در دانشگاه پیام نور هرآزمون پایانی نقش یک کنکور دارد چرا که آزمون ها به صورت متمرکز و از کل کتاب انجام می شود در صورتی که در برخی از دانشگاه ها، تنها ازجزوه ارائه شده از سوی استاد،آزمون گرفته می شود.
لازم به ذکر است در کنکور کارشناسی ارشد سال 1395 دانشگاه های کشور که در اردیبهشت ماه برگزار شد، ۷۶۱ هزار و ۲۷۳ نفر ثبت نام کردند که از این تعداد ۳۹۲ هزار و ۵۵۹ نفر زن و ۳۶۸ هزار و ۷۱۴ نفر مرد بودند.
 

 
 
امتیاز دهی
 
 

بيشتر