منو اشيا عمودي
صفحه اصلي
بازديدها
راهنمای دانشجویان
ورود

1397/6/19 دوشنبه دستورالعمل ثبت نام پذیرفته شدگان کارشناسی ارشد ناپیوسته سال 1397

ثبت نام پذیرفته‌شدگان رشته‌های مختلف تحصیلی آزمون تحصیلات تکمیلی کارشناسی ارشد سال تحصیلی 98-97 از تاریخ 19/06/97 لغایت 25/06/97 در سامانه آموزشی گلستان برای نیمسال اول 98-97  انجام می‌شود. ضمناً روند ثبت نام به شرح ذیل است:

1- ثبت نام کلیه پذیرفته‌شدگان این دوره برای نیمسال اول 98-97 و به صورت غیرحضوری بوده و پذیرفته‌شدگان گرامی لازم است با مراجعه به سامانه گلستان به آدرس: http://reg.pnu.ac.ir  از نحوه نام نویسی آگاهی یابند.

2-پذیرفته شدگان پس از ورود به سامانه در مهلت اعلام شده و با مطالعه صفحه ورودی می‌توانند با استفاده از شناسه کاربری و گذرواژه (در صفحه اول سایت فوق الذکر در زمان ثبت نام اعلام می‌گردد) وارد سامانه آموزشی گلستان شوند.

3-پذیرفته‌شدگان لازم است اسکن مدارک ذیل را در قالب jpg یا jpeg و با حجم هر فایل حداکثر 250 کیلو بایت تهیه و در هنگام ثبت نام غیرحضوری بارگذاری نمایند.

-تصویر صفحه اول و صفحه توضیحات شناسنامه

-تصویر کارت ملی (پشت و رو)

-عکس رنگی با زمینه روشن بدون کلاه و عینک (برای مراجعه حضوری 3 عدد)

-مدرک مشخص کننده وضعیت نظام وظیفه (ویژه آقایان)

-تصویر مدرک کارشناسی (برای مدرک کارشناسی ناپیوسته لازم است مدرک کاردانی نیز ارائه گردد).

-گواهی از مراجع ذیربط مربوط به استفاده کنندگان از سهمیه .

4-دانشجو پس از ثبت نام اولیه و بارگذاری مدارک مورد نیاز جهت تشکیل پرونده در زمان تعیین شده به محل قبولی مراجعه و نسبت به تشکیل پرونده اقدام نماید

5-در هنگام مراجعه دانشجو اصل مدارک با اطلاعات بارگذاری شده در سامانه آموزشی گلستان مطابقت و تصویر (برابر اصل) آن در پرونده فیزیکی دانشجو درج می‌گردد و پس از آن کاربر خدمات آموزشی نسبت به تایید ثبت نام (پذیرش نهایی) در سامانه گلستان اقدام می‌نماید. پس از طی مراحل مذکور، امکان اخذ شماره دانشجویی، واریز شهریه و در نهایت انتخاب واحد دانشجو فراهم می‌گردد.

6-امکان تقاضای مهمان از تاریخ 20/06/97 لغایت 25/06/97 در سامانه آموزشی گلستان و برای نیمسال اول 98-97 فراهم می‌باشد.

-مغایرتها و کمبودهای موجود در مدارک دانشجویان (موضوع بند «ب» و «د» دستورالعمل سازمان سنجش آموزش کشور) باید قبل از تاریخ 1/8/97 برای بررسی  به صورت لیست شده (فایل Excell) با ذکر موارد مغایرت به اداره کل خدمات آموزشی ارسال شود. (لازم است موارد مغایرت به تفکیک موضوع، تهیه و از ارسال در یک لیست خودداری شود.) و در صورت مشاهده مغایرت معدل، مغایرت مشخصات شناسنامه ای، مغایرت عکس داوطلب یا مدرک تحصیلی از پذیرفته شده به صورت موقت ثبت نام به عمل آورده و موارد تا قبل از تاریخ  ذکر شده ارسال گردد.

-پذیرفته‌شدگانی که زمان اعلام نتایج اولیه و تکمیل فرم انتخاب رشته‌های تحصیلی اینترنتی، دانشجوی سال آخر شناخته می‌شوند لازم است میانگین کل واحدهای گذرانده براساس 0 تا 20 آنان تا تاریخ 30/11/96 با معدل ثبت شده در فایل اطلاعات سازمان سنجش آموزش کشور یکسان باشد، در صورت مغایرت از آنان ثبت نام موقت و مشروط به عمل آمده و وضعیت آنها حداکثر تا تاریخ 1/8/97 به اداره کل خدمات آموزشی اعلام گردد.

-پذیرفته شدگانی که درس‌های گذرانده در دوره‌های کارشناسی ارشد دارند و متقاضی تطبیق واحد هستند حداکثر تا پایان اولین نیمسال تحصیلی بعد از پذیرش، باید کارنامه ریزنمرات تایید شده درس‌هایی را که، تقاضای معادلسازی آن‌ها را داده‌اند به آموزش مرکز/ واحد ارائه نمایند.

-پذیرفته‌شدگانی که درس‌های جبرانی (اعلام شده توسط گروه آموزشی) مربوط را در دوره کارشناسی نگذرانده‌اند موظف به انتخاب دروس جبرانی حداکثر تا نیمسال دوم 98-97 می‌باشند.

-پذیرفته‌شدگان لازم است حداکثر تا تاریخ 31/06/97 در مقطع قبل فارغ‌التحصیل شوند. بدیهی است از ثبت نام کسانی که تا تاریخ مذکور فارغ‌التحصیل نمی‌شوند، ممانعت به عمل آمده و فهرست آنان با قید تاریخ فراغت از تحصیل به اداره کل خدمات آموزشی ارسال شود.

تبصره1: ثبت نام از پذیرفته شدگانی که کلیه واحدهای درسی آنان تا 31/6/97 با موفقیت به اتمام برسد ولی زمان اعلام فراغت از تحصیل آنان به هر علت (به شرطی که برای نیمسال اول 98-97 واحدی اخذ نکرده باشند و یا واحد درسی اخذ شده به صورت معرفی به استاد باشد) تا تاریخ 30/9/97 باشد، بلامانع خواهد بود.

تبصره2: پذیرفته شدگانی که حداکثر تا 30/11/97 دانش آموخته مقطع کارشناسی شوند می‌توانند از نیمسال دوم 98-97 ادامه تحصیل دهند. وضعیت نیمسال اول این افراد مرخصی تحصیلی (عادی) درج شود.

15-1-پذیرفته شدگانی که در فایل اطلاعات، کد تعهد صلاحیت عمومی آنان عدد 1 است. صلاحیت عمومی آنان توسط هیات مرکزی گزینش دانشجو مورد تایید قرار گرفته و قبولی آنان قطعی می‌باشد.

15-2-پذیرفته شدگانی که در فایل اطلاعات، کد تعهد صلاحیت عمومی آنان عدد 2 می باشد، لازم است نسبت به تکمیل فرم تعهد در کمیته انضباطی دانشگاه اقدام نمایند. در غیر این صورت قبولی آنان کان لم یکن خواهد بود. لازم است فرم تعهد به کمیته انضباطی حداکثر تا تاریخ 1/8/97 به مرکز سنجش و آزمون ارسال شود.

بدیهی است پذیرفته شدگانی که تعهد آنها تا تاریخ مذکور ارسال نشود قبولی آنها لغو خواهد شد.

16-پذیرفته شدگان کد رشته های امتحانی 1103(سنجش از دور سیستم اطلاعات جغرافیایی) و 1148 (مدیریت امور شهری) می‌بایست واجد شرایط اعلام شده در دفترچه راهنمای (شماره 1) آزمون ورودی دوره‌های کارشناسی ارشد ناپیوسته سال 97 باشند در غیراینصورت از ثبت نام آنان ممانعت بعمل آمده و فهرست اسامی با درج علت، حداکثر تا مورخ 22/8/97 به مرکز سنجش و آزمون اعلام گردد.

17-دارندگان مدارک تحصیلی معادل حائز شرایط «آیین نامه شرکت دارندگان مدارک معادل و غیررسمی در آزمون های ورودی مقاطع بالاتر» مطابق مقررات صفحه 1 دستورالعمل سازمان سنجش آموزش کشور و بخشنامه شماره 80009/21/د مورخ 21/12/95 اداره کل خدمات آموزشی بررسی شود.

18-داوطلبانی که با استفاده از سهمیه رزمندگان و یا ایثارگران پذیرفته شده‌اند در زمان ثبت نام نیازی به ارائه تاییدیه سهمیه ثبت نامی از سوی ارگان ذی‌ربط ندارند و ملاک تایید سهمیه آنان همان عنوان سهمیه درج شده در فایل قبولی دانشگاه می‌باشد.

19- پذیرفته‌شدگان مرد باید از لحاظ خدمت وظیفه عمومی با توجه به بند «مقررات وظیفه عمومی» مندرج در صفحه 3 دفترچه راهنمای شماره یک آزمون ورودی دوره‌های کارشناسی ارشد ناپیوسته سال 1397 یکی از شرایط ذکر شده را از لحاظ وضعیت مشمولیت و مقررات وظیفه عمومی دارا باشند، در غیر این صورت مجاز به ادامه تحصیل نمی‌باشند.

20-دانشجویان می‌بایست اصل مدارک مورد نیاز را به همراه تصویر آن (جهت برابر با اصل نمودن) هنگام مراجعه حضوری به آموزش مرکز/ واحد ارائه نمایند.

 

 
امتیاز دهی